wz

 strana 1   strana 2   strana 3  další

  ...a jede se za krokodýli

  Enriquillo je slané jezero v Dominikánské republice na ostrově Hispaniola. Nachází se na jihozápadě státu v provinciích Independencia a Bahoruco, je bezodtoké a jeho hladina se nachází pod úrovní mořské hladiny. Jedná se o největší jezero na karibských ostrovech. Na severu je ohraničeno pohořím Sierra de Niebla a na jihu Sierra de Bahoruco. Enriquillo je jedno z mála slaných jezer na světě, která jsou obývána krokodýly, žije zde významná populace krokodýla amerického a vyskytuje se tady také  např. endemický leguán nosorohý (Cyclura cornuta) a leguán Ricordův (Cyclura ricordi) či několik druhů plameňáků.  zdroj wikipedie

  na tuto naši první dobrodružnou výpravu jsme se pořádně vyspali a nabalili vše potřebné. Čekala nás dlouhá cesta přes Santo Domingo, město Bani, Barahona, pobřeží San Rafael až k jezeru. Bez přestávek se délka autem odhaduje na 6h jízdy, ale Banditos s námi zastavoval na různých zákoutích a první den uřídil neuvěřitelných sedmnáct hodin.

  na našem oblíbeném místě Plaza dela Luna jsme si dali sraz již v pět hodin ráno. Banditos obdržel svoji dárkovou tašku s pivem a slivovicí a mohlo se vyrazit.

  s Tomem vlastně provádíme za oceánem takovou reklamní kampaň určitým výrobkům :)

  a bylo to tady, náš Banditos tak jak ho známe :) za volantem s úsměvem ve tváří, písní na rtech a rukou si pokyvuje do rytmu. Za jízdy s námi prohodí pár slov, kam to jedeme, co zrovna vidíme a jinak se soustředěně věnuje řízení.

  cestou Banditos nabral do auta vojáka čekajícího na autobus, aby se dostal do kasáren. Slušně se s námi pozdravil a nasedl. Banditos se na mě s Tomem otočil, velmi mile a lišácky se zazubil a anglicky pronesl, že nyní máme s sebou V.I.P. stráž :))

  míjíme krásy ostrova, kochám se neuvěřitelnou zelení a výjevy hor. Připadám si jako na jiné planetě a celé mé nadšení podtrhuje hlasitá hudba z repráků, kterou si Banditos zpříjemňuje náročnou cestu. A co, že to vlastně z jeho flešky frčí? Dominikánci milují Santose Romea, který nám náležitě dokresloval svou hudbou nádherné scenérie okolní krajiny. Jedna z mých oblíbených písní z jeho repertoáru, která nás doprovázela v autě. Můžete si poslechnout o co vlastně jde zde.

  snažila jsem se z auta zachytit tu krásu, jejichž živé obrazy se mi ukládaly do paměti a doufám, že ve mne zůstanou napořád.

  první zastávku Banditos udělal v Barahoně na nádherném pobřeží San Rafael. Zde jsme se protáhli, provětrali, a udělali pár snímků z této překrásné krajiny.

   jako bych se dívala na scenérii z pána prstenů.... opravdu dech-beroucí a co teprve ten čistý vzduch všude!

  po tomto zrakovém opojení, jsme pokračovali dále, a po chvíli jsme zastavili na větrné farmě Los Cocos lokalizované v provinciích Barahona a Pedernates. Projekt se skládá z 40 generátorů větrných turbín s instalací kapacity 77MW. Samotná větrná elektrárna je propojena s projektem, který přinesl elektřinu v jižním dominikánském regionu, který je jedním z nejchudších v zemi.

  větší přestávku s prostorem na oběd a koupání nám Banditos zprostředkoval v jihozápadní části Dominikánské R. 12km od města Pedernales

strana 1   strana 2   strana 3  další