wz
strana 1   strana 2   strana 3  strana 4   strana 5   strana 6  další

  nocleh ve vesnici Duverge

  byl čas vrátit se od Haiti zpátky směrem k vesnici Adrianovy rodiny, abychom se odebrali k odpočinku. Za sebou jsme nechali kus nádherně prožitého dne a o slovo se hlásila únava. Hlavně náš Banditos najezdil desítky kilometrů a potřeboval se osvěžit. Zastavili jsme v takovém kempu v San Rafael, kde se nachází nejkratší řeka Dominikánské republiky vlévající se do moře. Adriano se potřeboval probrat, odhodil svůj oděv a skočil do řeky a několik sekund zůstal zcela ponořený. V řece se rochnila i nějaká mamča s dítětem. Adriano nabral do rukou vodu a chtěl jí na mě šplíchnout ale s jekotem jsem odskočila a takové blbinky ho velmi bavily :))

    Adriano se potřeboval zmátožit :)

  řeka vlévající se přímo do moře

  slunce vystřídal měsíc a venku padla hustá tma. Do vesnice to byla asi ještě hodina a něco cesty. Vím, že jsem sledovala Adriana při řízení, aby se mu neklížily oči a byla jsem připravená na něj huknout - nespi! - Měl najeto už 16 hodin a já měla obavy, aby nedostal mikro-spánek. Stále si pozpěvoval a víčka se mu držely :) jen co jsem pomyslela na to, že ho budu hlídat, usnula jsem :)

  jakmile jsem se probrala, přijížděli jsme už do vesnice jeho rodiny. Do auta nabral svojí sestru s malými dětmi, které nám představil a odvezl je zřejmě k jejich mamce. S Tomem nás svezl do domku své sestry, kde jsme již měli přichystané lóže s čistými ručníky. Domek byl celý náš, protože Adriano šel spát k rodině. Předtím ale nanesl do koupelny barely vody k užití, popřál nám dobrou noc a ráno jsme se měli sejít v 7h.

  pokud si pamatujete z prvního dílu cestopisu, psala jsem, že v mnoha domech není zavedená voda. Přívod elektřiny ano, ale voda ne. Tudíž před domky vždy stojí spousta 10ti litrových barelů vody k užívání. Vlezla jsem si do sprchového koutu, a rendlíkem na sebe lila vodu. Bavilo mě to, protože jsem si připadala, že jsem se ocitla v jiném století. Napěnila jsem si vlasy šampónem a tělo sprchovým gelem a místo automaticky tekoucí sprchy jsem používala plechový rendlík, kterým jsem nabírala vodu z barelu a polívala si jí tělo. Proč ne:) účel hygieny to splnilo.

  musím se zmínit, že v kuchyňce měla Adrianova sestra vzorně pomyto nádobí i když jí automaticky neteče voda a má to složitější. Když pomyslím, že my máme myčku a totálně jsem si odvykla od mytí hrnců atd. a nechce se mi opláchnout ani jeden blbý hrnek a raději si nádobí nastřádám a šup do myčky :) tak to jsem ocenila, že v horších podmínkách, ale čistotu udržují :)

  umyti a převlečeni do pyžam jsme padli do postele a já usnula snad v sekundě. Spalo se mi moc dobře.

  Adrianova sestra, měla na zdi několik diplomů

  ráno po probuzení jsme se hodili do gala a převlékli se, udělali pár fotek na památku a čekali na příchod Adriana.

  ...ten byl přesný a vyzvedl nás v 7h, opět usměvavý a s dobrou náladou

  šli jsme k autu, na zdi je nápis Lucy, Tomáš se smál, že ho tam přes noc napsal Adriano, ten se začal smát taky.

  k jezeru to už bylo velmi blízko, dalo by se říct, že Adrianova rodina se dívá na jezero z okna

projíždíme vesnicí k jezeru

  východ slunce nad jezerem krokodýlů

strana 1   strana 2   strana 3  strana 4   strana 5   strana 6  další