wz

strana 1   strana 2   strana 3  strana 4   strana 5   strana 6  strana7  další

  jsme v cíli, vítáme se s leguány

  vyparádili jsme se z auta a rozhlíželi se po opět krásně vyhlížející krajině, kterou v dáli tvořily zalesněné hory a kolem nás se vyskytovalo množství různých kaktusů a stromů.

  ve vesnici Adriano nabral velké balení bílého pečiva pro leguány. Říkal, že pro tuto jejich pochoutku za námi polezou až do auta .) Tom se smál, že leguánci jsou zřejmě vegani :)

  popocházela jsem kamenitou cestičkou z obou stran lemovanou různorodým porostem a vyhlížela jsem, kde ty malé potvůrky leguánské jsou, protože nikdo nikde. Přivítali nás místní, kteří se zde o tento park starají a pověděli mi, že leguáni ještě spí. Spí? Je 8:30h ráno a herečky si ještě vyspávají?! To si budeme spolu rozumět, protože já si ráda přispím taky :)

  prozatím jsme si s Tomem fotili rozmanitou krajinu a najednou z různých zákoutí se ozývalo šramocení. Aááá herečky se probouzí. Pomalými couravými krůčky se loudali leguáni mezi zelení a opatrně nakukovali na cestu, kde jsme se nacházeli my. Najednou jich všude bylo plno. Velmi zlehounka a pomaličku popocházeli kolem nás a jakmile jsme udělali jakýkoliv pohyb, okamžitě se rozutekli.

  hráli na nás čínu, že je vlastně vůbec nezajímáme, koukali jinam, jako-že tady vůbec nejsme, ale ty oči jim dobře jely a věděli o každém našem pohybu :)

  byla s nimi legrace, jako herce za Národní by je byla škoda. Chudinky se plazili tak, že už jako nemůžou, každý jejich krok vypadal jako poslední, ale jakmile jste jim hodili natrhané housky, to jste měli sledovat ten šrumec. Najednou nejrychlejší běžec Usain Bolt to hadra. Seběhli se jak babky na drby a uždibovali těmi svými papulkami sousta z chlebíků. Ti větší jedinci zaháněli ty menší. Co jsem se fakt hodně nasmála, když v největší tahanici mezi těmi velkými leguány vyběhla z porostu opravdu pidi-midi ještěřička, elegantně probíhala kolem nožek leguánů a kradla drobky, které jim padaly z tlamiček.

  po krátké chvíli si na nás zvykli a chodili až k nohám a vyloženě zobat z ruky :)

  tady se můžete podívat na video záběry :

  1. leguán fakt už blízko mojí nohy, ztratil veškeré zábrany :) Zde

  2. sedíme v autě, Adriano hodí bandě leguánů ještě poslední housky - koukejte na ten sprint Zde

  Vzápětí kdy vyšlo slunce, stala se z leguánů banda povalečů a nehnuli brvou :) to je život...

   

strana 1   strana 2   strana 3  strana 4   strana 5   strana 6  strana7  další